Projektový den 2.A: „Čím bych chtěl být?“

Máme rádi projektové dny a moc si užíváme, když můžeme vyrazit i mimo školu, abychom se dozvěděli něco zajímavého a nového. A tak jsme přijali pozvání od tatínka našeho spolužáka do agentury, která lidem shání práci.

Nejprve jsme si pomocí složeného puzzle povídali o různých povoláních, jak jsou důležitá a k čemu jsou potřeba. Měli jsme sami možnost vyjádřit své přání: „Čím bychom chtěli být a co vše pro to chceme udělat.“ To byste se divili, kolik je v naší třídě budoucích paní učitelek, kadeřnic, vojáků, policistů, vědců, právniček, záchranářů,…

Nechyběla ani zábava. Pantomimou jsme předváděli různá povolání a vymýšleli hádanky.

A na závěr jsme měli možnost si vyzkoušet, jaké to je na opravdovém výběrovém řízení a dokázat obhájit, že zrovna já jsem pro vybranou profesi ten pravý.

 

Mgr. Iveta Ženožičková, třídní učitelka