Sportovní areál

Poslední listopadový den zástupci města Olomouce oficiálně předali nově zrekonstruované hřiště. Rekonstrukce sportovišť probíhala v rámci projektu „ZŠ Heyrovského – sportujeme společně“ od 18. července 2011. Investorem bylo statutární město Olomouc za přispění Evropské unie, zhotovitelem firma Horstav Olomouc, s.r.o. Výsledkem je moderní sportovní areál se třemi hřišti – fotbalové hřiště (54 x 96 m) s umělou trávou s křemičitým vsypem a gumový granulátem, které splňuje i parametry FIFA, tréninkové hřiště (43 x 63 m) s přírodní trávou včetně zavlažovacího systému a streetballové hřiště (14 x 26 m) s elastickým povrchem.

Pro atletické sporty je k dispozici 350 metrů dlouhý běžecký tartanový ovál a přilehlé skokanské sektory, to vše s elastickým povrchem. Rekonstrukce neminula ani dětské hřiště, nové je také oplocení, dlážděné chodníky a přibyl i nový mobiliář v podobě 7 parkových laviček, 3 odpadkových košů a 6 stojanů na jízdní kola. Zpevnilo se i 84 metrů příjezdové komunikace.

V pátek 18. listopadu proběhly v tomto novém sportovním areálu první hodiny tělesné výchovy a tréninku sportovních tříd. Od jara 2012 bude celý sportovní komplex areálu školy (sportovní hřiště a dětské hřiště) o víkendech volně k dispozici olomoucké sportovní veřejnosti.