SUPER FARMÁŘ- školní kolo

Vlk! Vlk! Vlk!“ zaplnilo skandování místnost školní družiny. Přiznám se, že kdybych netušila, že dětské hlásky patří finalistům Super farmáře, tak bych podlehla svému prvnímu impulzu a vlka vyděšenýma očima hledala. Naštěstí jsem byla dostatečně informovaná, a tak jsem panice nepropadla a děti nehnala ven. „Hurá! Mám šanci vyhrát!“ zajásali tři soutěžící a opětovně naplno vrhli do boje. Kostky se zvířátky točily, velké stádo rozdělovalo na menší a semifinalisté už jen fandili. Ještě několikrát následovala stejně vypjatá situace a jako by škodolibostí netrpěli jen spoluhráči, ale i samotné kostky. A ten co mu padnul Vlk? Mávl rukou, polohlasně utrousil něco o tom, že hra je hra a pak se plně soustředil na budování svého stáda. 21. 03. 2012 v 15.36 hod po dvou hodinách kombinování, počítání, výměn a štěstí jsme už znali čtyři nejlepší Super farmáře, kteří postupují do krajského kola, kde si rozhodně nebudou hledat ženu či muže (jak rádi zdůrazňovali ti, co nepostoupili ani do semifinále), ale budou pokoušet své štěstí k dalšímu vítězství. Zatím si však odnesli krásné ceny od firmy Granna. Co je Super famář Super farmář je stolní hra, která se učí hráče počítat, předvídat a kalkulovat s možnými riziky. Rozvíjí matematické schopnosti a strategické myšlení. Alespoň tak to čteme na obalu hry. Jestli je to pravda? Vyzkoušejte sami. Nás „Farmáře“ jednoduše baví. Rádi sbíráme králíčky, ovečky, prasátka, kravičky i koně. Už méně rádi své hospodářství vracíme zpět, když nás navštíví krvelačný vlk či zajíčkožroutská liška. Vítězové školního kola Dan Grunda Jiří Klabačka Nicol Sirová Kateřina Vrbová Marie Krátká