Trocha poezie nikoho nezabije

Ve středu 29. února 2012 proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků II. stupně.

Nejprve vystupovali žáci 8. a 9. tříd (4. kategorie). Jejich přednes byl velice kvalitní. Všichni jsme pozorně a se zatajeným dechem poslouchali úryvek „Titanic“, pak jsme se zasmáli u povídky „Moje jízda tramvají“. Porota měla velmi těžké rozhodování a nakonec v této kategorii udělila dvě první místa. Celkem se zúčastnilo 9 žáků a konečné pořadí je následující:

1. místo: Kateřina Hlaváčová, 9. B

Tereza Malá, 8. B

2. místo: Natálie Durčáková, 9. A

3. místo: Stefanie Čatlošová, 9. C

Po přestávce vystupovali žáci 6. a 7. tříd (3. kategorie). Šikovnější byli sedmáci, vybírali si i vhodnější texty. Bylo také znát, že někteří mají již s podobnými soutěžemi zkušenost. Pro ty nejmladší, šesťáky, to určitě byl dobrý příklad, jak se na soutěže tohoto typu připravovat. V této kategorii se zúčastnilo celkem 16 žáků a konečné výsledky jsou:

1. místo: Silvie Švubová, 7. A

2. místo: Veronika Špačková, 7. B

3. místo: Anastázie Můčková, 7. B

Soutěžící si přišel poslechnout i pan ředitel a byl velmi příjemně překvapen výkony dětí.

Vítězové obou kategorií byli odměněni a postupují do okresního kola. Přejeme jim hodně štěstí a úspěchů Všichni si zaslouží velkou pochvalu za pěkný a kultivovaný projev.

Marie Egerová