Výukové soustředění 5. A – TESÁK

Třída 5.A vyrazila 18. května na výukové soustředění na Tesák do Hostýnských vrchů s tímto heslem: Pozoruj, zkoumej, zdokonaluj sám sebe a raduj se!

První dva dny jsme věnovali poznávání přírody a valašských hor. Podnikli jsme „túrky“ do Rajnochovic a na Hostýn, kde mnozí překonali sami sebe a zjistili, že zvládnou víc, než si myslí. Cestou jsme zkoumali tabule naučných stezek a dozvídali se hodně o přírodě a historii kraje. V půlce týdne se však zhoršilo počasí a my si rozšiřovali své školní znalosti, věnovali se různým kvízům, soutěžím a sportu. Nevynechali jsme ani rozcvičky. Zvládli jsme také pořádný táborák, opékání špekáčků, zpěv s kytarou i hru na další nástroje. Při výpravě za dobrodružstvím jsme objevili jeskyni na Smrduté a odvážlivci při baterce prozkoumali její vstup. Na závěr našeho pobytu na Tesáku jsme si ještě mohli pod odborným dohledem vyzkoušet, jak se užívají hasicí přístroje. Zkrátka na nudu nezbyl čas a máme na co vzpomínat.