Lednové tvoření s prvňáčky

Leden je krásný a pro tvorbu inspirativní měsíc. Krajina je stále zmrzlá a pokrytá ledem i sněhem. Když na ni jemně zasvítí slunce, třpytí se jako šperk. S dětmi jsme se proto vydali na zimní tvoření.

V družině jsme se nejprve zaměřili na výrobu ledního medvěda. Při vyrábění jsme použili mnoho pomůcek jako jsou krepový papír, kokos, vata, lepidlo a nůžky. Děti díky tomuto výrobku měly možnost pracovat s různými druhy materiálů a práce je o to víc zaujala. Dalším zimním výtvorem, u kterého jsme použili kokos, byl strom, který představuje zasněženou krajinu. Může se zdát, že kokos si na začátek lednového měsíce oblíbily nejen děti, ale i paní vychovatelky.

Zajímavým tématem se u nás v družině staly také zimní sporty. Povídali jsme si o tom, jaké sporty můžeme v zimě provozovat a také o bezpečnosti při jejich provozování. Na závěr jsme si vytvořili společně model brusle, na kterém jsme si zopakovali šněrování pomocí vlny.

Následujícím výrobkem byl Eskymák, který k zimě neodmyslitelně patří. Připomíná nám, jak se máme v zimě teple oblékat, zároveň je to dobrý společník při rozvíjení jemné motoriky. Výrobek byl totiž rozmanitý a děti opět pracovaly s různými materiály.

Měsíc leden jsme zakončili tím, že jsme se vydali po stopách v zimní krajině. Pomocí kartiček, na kterých byly stopy zvířat a samotná zvířátka, měly děti přiřazovat, která stopa patří k jakému zvířátku. Po splnění výše zmíněného úkolu jsme si povídali o tom, čím můžeme v zimě krmit zvířátka a co patří do krmítka pro ptáčky.

Leden byl pro nás plný vytváření, hraní a zábavy. Těšíme se na to, co nového nám přinese měsíc únor.

kolektiv vychovatelek