První vysvědčení

31. leden byl významným dnem pro všechny školáky, nejvíce však pro prvňáčky, kteří se se nemohli dočkat svého prvního vysvědčení. Nervozita u malých žáčků panovala už od rána. Zároveň se těšili na netradiční projektovou výuku na téma „Co jsme se už naučili“. Díky realizaci různých projektů rozvíjí děti přirozeně řadu klíčových kompetencí, učí a inspirují se jeden od druhého, zaměřují se na aktivní řešení problémů či se osobně angažují. Důležité je také vyzkoušet si, co obnáší dělat věci společně, respektovat ostatní a být zodpovědný nejen za svou práci, ale i za společné výsledky.

Žáci dokázali vyřešit společně všechny úkoly zaměřené na čtení, psaní a počítání. V závěru projektu se také zamysleli nad svou pololetní prací a zkusili si udělat sebehodnocení. Na poslední hodinu se těšili nejvíce. Konečně se totiž dočkali svých prvních vysvědčení.

Prvňáčkům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů ve 2. pololetí!

učitelky 1. tříd