Slabikářová slavnost v 1. E

Nedávné listopadové úterý přišli do školy žáci 1. E s velkým očekáváním. Nastrojeni a s jiskřičkou v očích netrpělivě čekali, co se bude dít. Čekala je totiž Slabikářová slavnost, tedy slavnostní předávání Slabikáře z rukou starších žáků.

Starost jim taky trochu dělala tréma… Jestlipak se jim natrénované představení povede? A co na to diváci? Obavy byly zbytečné, prvňáčci zvládli krátké divadélko o začarovaných písmenkách skvěle a všichni při básničkách dokázali, že už jsou opravdoví školáci a Slabikář si zaslouží.

Žáci 4. E a 4. F také svou roli při pasování zvládli na výbornou: …… „Pasuji tě na čtenáře a poslouchej, vnímej a šiř krásu českého jazyka.“ Tato krásná formulace provázela jemné poklepání na rameno prvňáčka osobně vyrobeným upomínkovým „pasovátkem“. A děvčata z 3.F zase předávala oslavencům originální záložky z dílny třeťáčků. Někteří prvňáčci měli to štěstí, že je mohl do rodiny čtenářů přijmout sourozenec.

Slavnostním pomyslným zlatým hřebíčkem tohoto dopoledne byl dort, který nám upekla pí. Scripcaru a dětské šampaňské od pí. Bláhové. Oběma maminkám za milou pozornost moc děkujeme. Než se ovšem sfoukly svíčky, udělali jsme si čas na tiché zamyšlení nad tím, jaký školní sen máme a co by se nám líbilo ve škole společně zažít.

Přeji všem, nejen prvňáčkům, ale i ostatním žáčkům, jejich rodičům i učitelkám, aby se všechna přání splnila, a to nejen dnes, ale i v budoucnu.

Olga Shaaban Zemčáková, TU 1. E